Teacher: Пушкар В.В.
«Агротехніка зеленого будівництва» належить до професійно орієнтованих дисциплін, які є складовими програми підготовки фахівців зі спеціальності «Дизайн» спеціалізації «Дизайн ландшафту» та «Дизайн середовища» освітньо-кваліфікаційних рівнів «Спеціаліст» і «Магістр».
Агротехніка тісно пов’язана з ботанікою та фізіологією рослин, ґрунтознавством, ландшафтознавством, декоративною дендрологією, квітникарством, вертикальним плануванням, підготовкою території.
Мета курсу – теоретична та практична підготовка студентів з агротехніки, створення, утримання в належному стані та формування декоративних і стійких до несприятливих умов природного середовища насаджень у містах, інших населених пунктах України.
Завдання курсу – дати теоретичні відомості та сформувати практичні навички з питань агротехніки зеленого будівництва на об’єктах урбанізованого середовища, ознайомити з комплексом підготовчих робіт, з організацією та технологічним циклом робіт з озеленення території, особливостями догляду за деревами, кущами, квітниками, газонами тощо.
Процес навчання повинен базуватися на досягненнях вітчизняної та зарубіжної науки та практики будівництва й експлуатації ландшафтних об’єктів.
У результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати:
– теоретичні основи агротехніки зеленого будівництва з урахуванням факторів урбанізованого середовища та біологічних властивостей деревних і трав’янистих рослин;
– етапи підготовки території при будівництві об’єктів ландшафтної архітектури;
– агротехніку створення різних типів насаджень;
– агротехніку догляду за декоративною рослинністю;
– правила, норми, технологічні умови проведення робіт з експлуатації об’єктів ландшафтного будівництва, з догляду за рослинністю і її формування;
– основні типи машин і механізмів для проведення агротехнічних робіт.
Студенти повинні вміти:
– знаходити інформацію з проблем агротехніки зеленого будівництва, аналізувати й узагальнювати її;
– грамотно добирати посівний матеріал при створенні об’єктів садово-паркового будівництва;
– продумано використовувати органічні та мінеральні добрива, стимулятори для покращення росту й розвитку деревних, квітково-декоративних і трав’янистих рослин;
– складати плани-графіки проведення робіт з урахуванням послідовності її проведення та сезонності виконання;
– використовувати машини та механізм цільового призначення при комплексній механізації садово-паркових робіт;
– реалізувати плани та проекти ландшафтного будівництва.
У процесі навчання слід використовувати навчально-методичну літературу, відеофільми, слайди, схеми, плакати.
Програмою курсу передбачено такі види навчальних занять: лекції, практичні роботи, самостійна робота, розрахунково-графічна робота.